W jaki opryskiwacz warto się zaopatrzyć?

opryskiwacz-polowy

Zanim kupisz opryskiwacz powinieneś najpierw zastanowić się, który jest najlepszy dla Twoich potrzeb. Istnieje kilka rodzajów rozpylaczy; każdy ma swoje wady, jak i zalety, więc przyjrzyjmy się, co znajdziemy na rynku.

Opryskiwacze akumulatorowe lub benzynowe

Tego typu opryskiwacz wykorzystuje baterię lub benzynę jako źródło energii do wydalenia roztworu bez potrzeby budowania ciśnienia przez pompę. Opryskiwacze te mogą być bardzo uniwersalne i można je łatwo wyposażyć w dodatkowe przystawki, takie jak węże, dysze rozpylające i wysięgniki. Te typy mogą zwykle zawierać więcej płynu, ale mogą być również nieco droższe niż modele bez zasilania.

Opryskiwacze na pompę

Są również nazywane opryskiwaczami ciśnieniowymi. W zbiorniku opryskiwacza z pompą istnieje różnica ciśnień, która decyduje o tym, ile substancji chemicznej wydostanie się podczas opryskiwania ogrodu. Jeśli w opryskiwaczu jest zbyt dużo powietrza, roztwór wyjdzie z mniejszą siłą. Aby zapobiec gromadzeniu się tlenu, należy wypompować powietrze przez pompę. Ten typ opryskiwacza jest bardzo przystępny cenowo, szczególnie w porównaniu z jednostką napędzaną. Z reguły są one lepsze w przypadku szybkich zadań, w których potrzebne jest manewrowanie.

Opryskiwacz plecakowy

Ten rodzaj opryskiwacza jest idealny dla osób, którym wygodniej jest nosić dużą ilość roztworu na plecach niż w rękach. Wiele opryskiwaczy w stylu plecakowym wyposażonych jest w system wspomagania pompowania, ale w przypadku tych typów pompa zazwyczaj wykorzystuje działanie dźwigni. Nie będzie można łatwo zbliżyć się do poszczególnych części roślin, ale do ogólnego opryskiwania dużych ogrodów, jest to jedna z najlepszych opcji.

Ręczny opryskiwacz

Opryskiwacze ręczne mają zwykle dwa porty; jeden dla węża i drugi dla rozpylacza. Wystarczy podłączyć rozpylacz do najniższego portu i podłączyć wąż do portu z tyłu. Po podłączeniu wystarczy nacisnąć przycisk spustowy, a otrzymasz mieszankę roztworu,, którą możesz następnie zastosować do swoich bylin. Niektóre ręczne opryskiwacze pozwolą Ci nawet zmierzyć ilość roztworu, który chcesz zastosować na litr wody, co jest bardzo przydatne, aby uzyskać odpowiednią mieszankę.

Opryskiwacz na kołach

Łatwo je przewozić z miejsca na miejsce i są idealne, jeśli masz problemy ze stawami lub problemy z kręgosłupem, które uniemożliwiają podnoszenie ciężarów. Ten rodzaj opryskiwacza jest zdecydowanie mniej zwrotny, więc jeśli chcesz spryskać poszczególne części roślin, wybierz bardziej poręczną opcję.

Artykuł napisany przy współpracy z Agropomoc.pl – Sklepem rolniczym sprzedającym m.in. części do opryskiwaczy.

Obserwuj nas i polub nas:

Bądz pierwszy który skomentuje "W jaki opryskiwacz warto się zaopatrzyć?"

Zostaw komentarz: