Najpopularniejsze kombajny w Polsce

kombajny-rolnicze

Kombajny to jedna z najbardziej podstawowych maszyn każdego rolnika. Oczywiście nie wszyscy są w stanie zakupić na własność tak drogą maszynę. Często się jednak zdarza się, że to właśnie dzięki uprzejmości sąsiada bądź przez wynajem wykorzystujemy te ogromne maszyny na roli. Warto jednak dowiedzieć się nieco więcej o tych maszynach zanim zdecydujemy się na zakup czy wynajem.

Z tego względu przygotowaliśmy dla was zestaw 5 najpopularniejszych kombajnów w Polsce. Ich popularność to nie tylko gwarancja, że w razie uszkodzenia łatwiej będzie nam znaleźć części. Dzięki dużej popularności bardzo łatwo będzie nam znaleźć odpowiedzi na pytania odnośnie ich użytkowania bądź potencjalnych usterek.

Lista najpopularniejszych kombajnów w Polsce

  1. Bizon

Produkowany od 1970 do aż 2004 roku, Bizon to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych kombajnów na polskich wsiach. Pomimo swojego wieku, jest on niezwykle solidny oraz charakteryzuje się w miarę tanimi częściami zamiennymi. Co więcej, był to pierwszy tak popularny kombajn, który po wycofaniu polskiej Vistuli zastąpił ją w niemalże całym kraju.

  1. New Holland

Włoskie kombajny tej firmy są znane nie tylko ze swojej niezawodności, ale również ponadprzeciętnych parametrów technicznych. Co ciekawe, Fabryka Maszyn Żniwnych w Płocku przejęła linie montażowe po Vistuli, a więc włoski gigant oferuje nam maszyny produkowane w Polsce. New Holland znany jest również z tego, że co roku ich popularność rośnie i zyskują na sprzedaży.

  1. Claas

Niemiecki producent gwarantuje nam szereg modeli, które do dziś są produkowane. Warto zauważyć, że jeden z modeli Claasa, a mianowicie Claas Lexion 780 uznawany jest za najbardziej efektywny i najbardziej wydajny kombajn dostępny w tym momencie na rynku. Jeśli więc zależy nam na jakości, to bardzo często rolnicy kuszą się na wybór niemieckiego kombajnu.

  1. Massey Ferguson

Dużą popularnością cieszą się również amerykańskie maszyny. Większość z nas kojarzy firmę MF jako współtwórców niektórych polskich Ursusów sprzed kilkudziesięciu lat. Jednakże, Amerykanie przygotowali szereg bardzo dobrych kombajnów. Na uwagę zasługują przede wszystkim modele MF 32 bądź MF 530. Są to niezwykle udane maszyny. Co więcej ich cena jest niższa niż w przypadku innych popularnych marek.

  1. Vistula

Legendarnym już kombajnem, który jeszcze 20-30 lat temu dominował na polskim rynku kombajnów jest Vistula. To polskiej produkcji kombajn, którego produkcja rozpoczęła się w latach 60tych. Po pojawieniu się Bizona, stawał się on coraz mniej popularny. Jednakże, ogromna ilość maszyn oraz części sprawia, że odremontowana Vistula jest wciąż dobrym wyborem, który dodatkowo z powodu swoich lat będzie niezwykle tani. Co ciekawe, za kilka bądź kilkanaście lat będzie już ciężkim do zakupu rarytasem.

Obserwuj nas i polub nas:

Bądz pierwszy który skomentuje "Najpopularniejsze kombajny w Polsce"

Zostaw komentarz: