Monitorowanie stanu paliwa a oszczędność

samochod-a-paliwo

Po amortyzacji paliwo jest największym kosztem flot. Kontrola paliwa, a w szczególności jego kosztu jest jednym z największych wyzwań dla menedżerów flot. Menedżerowie flot samochodów ciężarowych poszukujący lepszych sposobów obsługi tej części swojej działalności mają kilka narzędzi, za pomocą których mogą kontrolować koszty paliwa  podczas codziennych operacji. Do najbardziej korzystnych należą karty paliwowe.

Korzystanie z kart paliwowych a kontrola paliwa

Karty paliwowe od dawna umożliwiają menedżerom floty nadzorowanie działalności paliwowej kierowców flotowych i ochronę floty przed oszustwami. Przede wszystkim karty paliwowe pozwalają kierownikowi floty ocenić potencjalne obszary do poprawy i wprowadzić oszczędności. Kartę można dostosować do specyfikacji flot, np. istnieje możliwość wykorzystania paliwa i innych usług, takich jak konserwacja czy mycie samochodu.

Oprócz dostarczania danych transakcyjnych, karty paliwowe zapewniają również inne rodzaje danych, które pozwalają menedżerom flot poznać nawyki pracowników i skupiają się na obszarach nieefektywności.

Karta paliwowa daje zarządzającym flotą możliwość porównywania zewnętrznej komercyjnej sprzedaży paliwa z wewnętrznym wydaniem paliwa w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Daje to kontrolę flot nad zakupami paliwa i śledzenie tygodniowego zużycia. W ten sposób dane w czasie rzeczywistym mogą ostrzec menedżera floty o potencjalnych problemach, zanim zostaną zauważone po długim czasie. Bazując na wiedzy ekspertów z Flota-Online możemy z czystym sumieniem zauważyć istotną zależność między brakiem komunikacji między samochodem a spedytorem, a wzrostem wydatków

Raportowanie z karty paliwowej

Przeglądanie raportów może stać się zniechęcającym zadaniem, gdy kierownik floty musi przejrzeć setki stron miesięcznych transakcji. Stwarza to dodatkową pracę dla menedżerów flot. Możliwość wyboru, z której karty paliwowej floty można skorzystać, pomaga usprawnić przechwytywane dane, co jest szczególnie przydatne dla menedżerów floty, gdy przychodzi czas na sprawdzenie raportów.

Karta paliwowa floty służy jako organ nadzorujący w tym sensie, że jeśli kierowca flotowy próbuje sprzeniewierzyć paliwo lub ukryć wydatki na stacji paliw, zostaną złapani. W zależności od przeznaczenia karty, niezależnie od tego, czy chodzi o tankowanie, czy inne usługi, każda transakcja jest monitorowana.

Ponieważ kierowca parku samochodowego zgłasza swoje tygodniowe zużycie, menedżer floty może zweryfikować te informacje w oparciu o dane które generuje, które dostawca kart paliwowych floty i upomina kierowcę.

Obserwuj nas i polub nas:

Bądz pierwszy który skomentuje "Monitorowanie stanu paliwa a oszczędność"

Zostaw komentarz: