Magazyn czy piwnica? Gdzie lepiej trzymać swoje rzeczy?

self-storage

Magazyny samoobsługowe są w naszym kraju coraz popularniejsze, ale wiele osób nadal podchodzi do nich z pewną dozą nieufności. No bo po co płacić za wynajem schowka, skoro swoje klamoty można po prostu upchnąć w piwnicy? Niestety takie myślenie bywa często opłakane w skutkach. Czemu profesjonalny magazyn self storage jest zdecydowanie lepszym miejscem do przechowywania rzeczy niż piwnica?

Wiele osób zamienia swoje piwnice w prywatne graciarnie. To właśnie tam trafiają rzadko używane lub całkowicie niepotrzebne przedmioty: ozdoby choinkowe, dziecięce ubranka, stare zabawki, meble ogrodowe, przestarzały sprzęt AGD, akcesoria sportowe, jednośladowce etc. No bo po co wyrzucać, skoro wszystko może się nam jeszcze kiedyś przydać? Takie obsesyjne gromadzenie przedmiotów typowe jest zwłaszcza dla osób, które dorastały w czasach komunizmu (w okresie PRL-u brakowało wielu produktów, więc jak już udało się coś w sklepie dorwać, to się tego raczej nie pozbywało). Dziś dostępność różnych artykułów nie stanowi problemu, ale stare przyzwyczajenia niełatwo jest zwalczyć. A tymczasem kupa zbędnych przedmiotów w zawrotnym tempie rośnie. Rzecz jasna można je składować w piwnicy, ale to raczej kiepski pomysł. Czemu? Piwnice zwyczajnie nie są dostosowane do przechowywania cenniejszych rzeczy!

Bezpieczeństwo

W Polsce średnio co 9 minut dochodzi do kradzieży z włamaniem – najczęściej złodzieje uaktywniają się w okresie wakacji, długich weekendów i świąt. Niezwykle łakomy kąsek dla włamywaczy stanowią zwłaszcza piwnice, bo pomieszczenia te posiadają zwykle łatwe do sforsowania zabezpieczenia. Słabymi punktami piwnic są szczególnie okna, cienkie ścianki działowe oraz prowizoryczne, otwierające się na zewnątrz drzwi; czasami wystarczy, że złodziej wyrwie rygiel z kłódką i całe pomieszczenie stoi przed nim otworem. Łupem włamywaczy padają przeważnie łatwe do zbycia przedmioty, np. rowery i narzędzia (piły spalinowe, szlifierki, wiertarki etc.). Dlatego bezpieczniejszym miejscem do przechowywania przedmiotów są doskonale chronione, podpięte do systemów alarmowych oraz monitorowane przez całą dobę magazyny self storage.

Odpowiednie warunki

Niepotrzebne przedmioty najczęściej upychamy w piwnicy, zupełnie nie przejmując się tym, że panują tam bardzo złe warunki. A przecież nieodpowiednia temperatura i duża wilgotność powietrza bywają zabójcze dla wrażliwych przedmiotów – najbardziej narażone są książki, dokumenty, obrazy i sprzęt elektroniczny. Magazyny self storage mają nad tradycyjnymi piwnicami tę przewagę, że w ich wnętrzu utrzymywane są zawsze optymalne warunki do składowania materiałów (wentylacja, kontrolowana temperatura).

Uwaga: przechowywanie starych mebli, książek czy ubrań w niewielkich, zamkniętych i niewłaściwie zabezpieczonych przestrzeniach niesie ze sobą ryzyko pożarowe, szczególnie, jeżeli towarzyszą im stare farby i rozpuszczalniki.

Obserwuj nas i polub nas:

Bądz pierwszy który skomentuje "Magazyn czy piwnica? Gdzie lepiej trzymać swoje rzeczy?"

Zostaw komentarz: