Dowiedz się, czym może skończyć się brak monitoringu GPS

monitoring gps

Monitoring GPS zamontowany w samochodach to coś o wiele więcej niż tylko zwykłe śledzenie, choć jeszcze nie tak dawno właśnie tak było ono postrzegane. Brak monitoringu i możliwości lokalizacji pojazdów może być aktualnie bardzo dużym problemem i narażać naszą firmę na poważne straty — dowiedz się, dlaczego tak się dzieje i skutecznie zapobiegaj problemom jeszcze zanim się one pojawią.

Wysokie koszty paliwa

Jednym z najczęstszych grzechów kierowców samochodów służbowych jest wykorzystywanie ich do celów prywatnych, zwiększając tym samym koszty wynikające ze zużycia paliwa. Niekontrolowani, czują się bezkarni i w sposób niedozwolony nadużywają swoich uprawnień. W tym miejscu warto również wspomnieć o przypadkach kradzieży paliwa prosto z baku — aktualnie, kiedy kontrola paliwa jest możliwa dzięki wykorzystaniu specjalnych czujników, problem ten można zupełnie wyeliminować.

Lokalizacja pojazdu, a bezpieczeństwo pracy

Brak kontroli wywołuje bardzo często u pracowników korzystających z samochodów służbowych błędne poczucie niezależności — pracownik zupełnie inaczej traktuje samochód, kiedy wie, że ktoś może później sprawdzić, jak go użytkował. Według statystyk kierowcy samochodów służbowych, którzy nie są monitorowani przez swoich pracodawców, o wiele częściej przekraczają dozwoloną prędkość oraz wybierają mniej optymalne trasy przejazdu, co oczywiście wpływa zarówno na ich bezpieczeństwo, jak i na finanse naszej firmy.

Problemy wynikające z przekraczania norm czasu pracy

Lokalizacja pojazdu, jak i monitoring GPS pozwalają w sposób łatwy zarządzać pracą kierowców, współpracując z tachografem, dzięki czemu jesteśmy w stanie kontrolować czy pracownik przestrzega wymaganych przerw i odpoczynków, co pozwala uniknąć, chociażby kar nakładanych przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Monitoring GPS jest odzwierciedleniem prostej zasady „Ufaj, ale sprawdzaj”, odpowiednia kontrola wykorzystania samochodów służbowych ma bowiem wpływ nie tylko na finanse firmy, ale również na bezpieczeństwo pracowników, którzy wiedząc, że mogą być obserwowani, zachowują się bardziej odpowiedzialnie, na czym korzystają obie strony.

Obserwuj nas i polub nas:

Bądz pierwszy który skomentuje "Dowiedz się, czym może skończyć się brak monitoringu GPS"

Zostaw komentarz: