5 wydarzeń w Legnicy, których nie możesz przegapić

Legnica to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Nawet jeśli specjalnych gości w naszym mieście nie jest za dużo, to od wielu lat organizowane są specjalne eventy, na których bez problemu wszyscy Legniczanie znajdą coś interesującego i atrakcyjnego.

W dzisiejszym zestawieniu przedstawimy pięć niezwykle ciekawych wydarzeń, które nie tylko są jednorazowym wystąpieniem, lecz organizowanymi co jakiś czas spotkaniami, a ich zróżnicowanie pozwoli każdemu znaleźć ciekawe hobby czy miło spędzić czas z rodziną.

  1. Kormoran Cup

Dla osób uwielbiających sport i piłkę nożną, warto wybrać się na bezpłatnie organizowane mecze piłki plażowej, jakie przygotowane są dla dzieci oraz młodzieży. Wymagane są pięcioosobowe drużyny, z czego jedna osoba będzie w rezerwie. Świetny sposób na spędzenie upalnych letnich dni. Pierwszy organizowany turniej ma miejsce 21 lipca w znanym i lubianym kąpielisku Kormoran, lecz kolejne już niedługo się pojawią.

  1. Człowiek na moście

Osoby pragnące zagłębić się nieco w historyczny aspekt znanego muzyka, Henryka Karlińskiego, powinny wybrać się do teatru legnickiego w celu obejrzenia przepięknej inscenizacji, jaką jest „Człowiek na moście”.

Wydarzenie przygotowane zostało z myślą o każdej grupie wiekowej, a efekty pirotechniczne w połączeniu z dymem czy ogniem pozwolą nawet mniej zainteresowanym kulturowo osobom spędzić miły czas w kulturalnym towarzystwie.

  1. Wirtualne Spacery Historyczne z Muzeum Miedzi

W 2019 roku po raz pierwszy zorganizowany został specjalny cykl, w którym uczestnicy mogli odkryć bardzo ciekawe i kluczowe dla rozwoju Legnicy jako miasta i jego kultury miejsca. Z uwagi na obecną sytuację, muzeum postanowiło kontynuować te spacery, lecz dodatkowo umożliwić nam udział w sposób wirtualny.

Warto przede wszystkim pamiętać, że Wirtualne Spacery Historyczne z Muzeum Miedzy nie ograniczają nas co do uczestnictwa i możemy wziąć w nich udział nieważne gdzie jesteśmy i nieważne o której godzinie. Cykl siedmiu spacerów pozwoli nam poznać nie tylko historię znanych Legniczan, ale także dowiemy się co nieco o historii zamku legnickiego, o jego władcach, a także zdobędziemy dodatkowe informacje na temat świątyń książąt i mieszczan oraz o Legnickim Tarnowie.

  1. Tydzień z robotyką

Jeżeli historia czy sport nie są naszym konikiem, to o wiele nowocześniejszym wydarzeniem przygotowanym szczególnie dla młodych dziewcząt jest Tydzień z robotyką. Osoby, które zdecydują się na kurs, będą mogły nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale nawet wygrać robota. Szkolenie to gwarantuje każdej dziewczynie w wieku od 13 do 17 lat możliwość nauczenia się podstaw robotyki, która to każdego dnia staje się coraz to popularniejszą i ważniejszą w naszym życiu dziedziną.

Zajęcia te zezwolą dziewczętom na zrozumienie podstawy budowy robotów oraz ich mechanizmów. Podczas weekendowego kursu będą mogły także wygrać własny zestaw robota, który będzie można złożyć w domu.

  1. PoLEŃ się latem. Weekendowy relaks w parku Miejskim.

Park miejski to jedno z najlepszych miejsc dla osób, która pragną w spokoju pocieszyć się pięknym latem. Miasto co sobotę organizuje świetne atrakcje, które przypadną do gustu niemalże każdemu. Oprócz standardowych atrakcji, wydarzenie zaoferuje nam także szereg ciekawych spotkań z ekspertami od relaksu.

Należy zwrócić także uwagę na to, że w parku Miejskim pojawią się też specjalni goście, którzy zapoznają nas z niezwykle interesującymi ćwiczeniami. Instruktorzy legniccy zagwarantują nam odpowiedni ruch oraz sposób na relaks, co zdecydowanie warto rozważyć jako alternatywę dla innych wydarzeń.

Obserwuj nas i polub nas:

Bądz pierwszy który skomentuje "5 wydarzeń w Legnicy, których nie możesz przegapić"

Zostaw komentarz: